Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

what is the percentage of radioactive nuclei left after 3 half lives pass?
José from Mexico is having a telephone conversation with Paul in New York to discuss an important project. José is asking Paul to complete the project by the en
The process by which organisms keep internal conditions relatively constant is called
How do the media portray violation of human rights?
How did president truman react to north korean invasion of soutg korea?
The perimeter of a rectangle is 22 ft and the area is 24 ft what is the length and width
what is a species that naturally lives in an ecosystem?
A rectangular wall has a length of 12ft and a width of 8ft. The wall has two rectangular windows. Each window has a width of 3ft and a height of 5ft. Andrea cho
While convergence is moving closer to the other communication, ________________ is strategically separating one's self from the other?
I worked on the project until it was completed. Identify the subordinate clause in the complex sentence. I worked on the project on the project it was completed