basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Susan made $550 baby sitting during the summer. She made $256 helping her grandmother working on the farm She spent $175 on a new dress. Which number sentence c
WILL GIVE BRAINLIEST find the minimum value of the parabola y=x^2+42/5
plato According to the scientific method, after coming to a conclusion, scientists revisit their hypotheses to determine if they were correct or incorrect. Does
Choissez le bon pronom. Je vais ——- acheter un demi kilo
(x+3)(x+2)=0 which technique is most appropriate to use to solve each equation? A. Zero product property B. quadratic formula C. square root property
complete the table of values for y=x^2-4x+3
Which of the following bones make(s) contact with some of the ribs? A. humerus B. phalanges C. ulna D. scapula
A writer should to organize ideas for an informative essay
Who said: "They say the lady is fair; 'tis a truth, I can bear them witness. And virtuous; 'tis so, I cannot reprove it. And wise, but for loving me; by my trot
5. Three lines are drawn so that they all intersect at a common point. In the figure below, m41 = x°, mL2 = 2x°, and m43 = 75°. Which equations can be used to d