abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is NOT a New Deal program? Question 1 options: Social Security Act Federal Deposit Insurance Corporation Federal Bureau of Investigation. Fair
Which ecosystem--mountain, tundra, or taiga--do you think is most vulnerable to human activity? Provide reasoning for your choice.
The half-life of plutonium-241 is 14.4 years. How much of the original 3.6 grams of this radioactive element will remain after 45 years?
I need help pls SOS i will give brainlist if right THANK YOU!!!
What is the reflection of the point (−6, 2) across the y-axis?
write an essay about being judged
Natalie practices the flute 4 days per week. She practices 45 hour each day. How many hours does she practice the flute each week?
how do the dark tonalities of this work contribute to the message of titan’s pieta?
Read the sentence, and use the other words in the sentence to help you find the meaning of the underlined word. Because Kaori's speech lacked coherence, I could
Suppose that instead of imposing the per-unit sales tax, the government sets a price ceiling of $7. Identify the quantity of soft drinks that will be exchanged