friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes the dependent variable in an experiment? A) The variable that is measured B) The variable that is most common C) The varia
what is the unit form for 10 times 6tens
Maria put two angels together to form a straight angle. one angle measures 112. what is the measure of the other angle?
a block of iron has the dimensions of 3.00 cm x 3.00 cm x 3.00 cm. it has a mass of 213 g. what is its density? a. 638 g/cm3 b. 6240 g/cm3 c. 0.0773 g/cm3 d. 7.
How did a warming climate 12000 to 10000 years ago impact the paleo-Indians living in the Americas at the time
Is it possible to identify something as an element, compound or pure substance
Columbus’s theory that he could reach Asia by sailing west was considered daring because a. Bartolomeu Dias had already proven that an eastern land route was m
what is the value of the expression 8−2 ? 116 64 −16 164
Which of the following are not part of a message noise, meanings, symbols, encoding,feedback,deciding
convert 18/24 to a decimal