BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which words in the sentence make up the adverb phrase? When the sun is shining, my family enjoys walking around the neighborhood. A. is shining B. around the ne
The United States leads the world in energy consumption. Which effect of energy use is the source of the greatest disagreement among American politicians? engin
Enter the word that best completes the sentence. Word Bank bearing lark plume turf When people don’t agree about who has control of an area, they argue about th
word form for 10 times 10 times 10 times 10 times 10
Why was U.S. support for the government in El Salvador controversial?
Determine whether the definition below is denotative or connotative. noxious: harmful or injurious to health or physical well-being A. connotative B. denotative
Which statement about King Henry II of England is correct? A. He forced rebellious lords to sign the Magna Carta, swearing allegiance to him. B. He installed a
Which sentence best describes Richard Nixon's early campaigns for office? A. He tirelessly traveled from place to place, eager to talk to as many people as poss
Nixon's plan of Vietnamization secretly included (A) a coalition government (B) support of South Vietnam (C) withdrawal of U.S. troops (D) bombing Laos and Camb
Which sentence has a correctly placed participial phrase? A. The grocery store clerk, reserved for items on sale, placed dented cans on a shelf. B. The grocery