jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Historical evidence indicates that times between fatal accidents on scheduled American domestic passenger flights have an approximately exponential distribution
what precautions should be taken while measuring length ?​
Which event always involves a chemical change? boiling melting conducting burning I will make first awser brainlist.
According to The Riddle of the Rosetta Stone, what detail helped scholars determine that the second Egyptian inscription was a simpler form of Egyptian writing
What are the like terms? 8x-5-x+4
Please help emergency
PLS HELP ASAP I'LL GIVE BRAINLYEST The distance between Nick’s house and the movie theater is 22 miles. The diagram shows the distance between Nick’s house and
Which set of characteristics do bacteria and fungi have in common??​
A farmer's market sells grapefruit, strawberries, and avocados. They each have a different cost and are priced per box. Alyssa buys two boxes of strawberries an
Given the following diagram, which Segments are congruent ?