juli21774 juli21774
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

At Freddy's Ready Teddy Bear store, you can get 6 bears for $20. use a
proportion to determine how much it will cost for 9 bears

Respuesta :

FNasks
FNasks FNasks
  • 01-11-2021

Answer:it will cost 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following terms best describes the period of the 1920s? a. Proper b. Rebellious c. Symbolic d. Moral
What's the population of Romania?
14+(4p+46)+0 pkeaae help me
Which mixed number is equal to 8/3
3 teacher shar 2 pack of paper equally
The Emigrants was written by ______. Gilbert Imlay H.H. Brackenridge Royall Tyler
how far away is venus from the sun
Fire algae are known as dinoflagellates because _____. they are from the dinosaur era they cause red tides they have two flagella their bodies are covered with
how are Bolivian bedrooms similar and different to bedrooms in the u.s.?
Which governing responsibility does the Judicial Branch have over the Executive Branch?