rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What is the relationship between the 4s in 8,444?
Earth’s magnetism is related to the circulation of molten material within Earth’s core.
The first case of HIV in the US was reported in 1924. a. True b. False
30 Which term represents a type of nuclear reaction? (1) condensation(2) vaporization (3) single replacement(4) natural transmutation
How many meters are in 2.7 km?
Which best describes Vasco da Gama? a. was the first European to round the Cape of Storms b. was the first European to round the southern tip of Africa c. succe
Choose all that apply. History is the interaction between _____. people companies environment civilizations ideas
which postmortem parameter is fixed by 8 hours?
how can adding doubles help you to multiply by 2? give an example.
One day at soccer practice, you kick a ball hard and it rolls across the grass. It eventually comes to a stop because