aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

Eva would like to buy a flute with an original price of $969.40. Which coupon should she use $75.00 off or 10% off
How does word choice affect the emotional impact of “she walks in beauty?”
Mi hija es estela estela, tiene una hija, quién es la hija de estela. Mi nieto Mi nieta Tu prima Tu primo I am not positive that this is a correct questi
find the value of n in n5=32
What can you infer about Clemente based on the passage? O He was traveling somewhere, but nobody knew where or why. He was traveling to Nicaragua to help earthq
what is the interest you will pay if you borrowed $120 at 5% interest for 6 years
What are Ponyboy and Soda supposed to do if the cops show up at the rumble? *
Join the sentences using suitable connectors. Sam fractured his thing bone ______ he is in hospital. ​
I need help is it a active scalene triangle yes or no?
Which of the following is true of the planet Earth? The Earth revolves around the Sun. The Earth is the third planet from the Sun. The Earth is the only planet