Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Multiple Choice What would be the net gain of ATP from the breakdown of ten molecules of glucose under aerobic conditions? A. 10 B. 20 C. 40 D. 360
Read the quotation from "Song of Myself." I loafe and invite my soul, I lean and loafe at my ease observing a spear of summer grass. How do these lines reflect
Rewrite the following without an exponent. 2-3
When listening to a piece without lyrics, how can you determine what instrument(s) has the melody?
the perimeter if a triangle is 82 feet one side of the triangle is 2 times the second side. the third is 2 feet longer than the second side find the length of e
Name Iwo ancient Pueblo
Noun is to _____ as verb is to predicate. A: adverb B: pronoun C: nominative D: subject
What must be a factor of the polynomial function f(x) graphed on the coordinate plane below? A)x-6 B)x-3 C)x+1 D)x+6
what is 2200+5500= help!!!!!!!!!!!!
How should the headings of a résumé be formatted so that they are clear and easy to find? a. bold and italicized b. capitalized and bold c. underlined and itali