Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

Did the New Deal impact ALL Americans equally?
What is 530,000,000 divided by 15 million?
A 1.4 kg coconut falls from rest out of a tree. The instant before it hits the ground, it has a velocity of 6.7 m/s. How high was the coconut initially?
Match the items in the left column to the items in the right column.
What is a special power that Congress has? * A. Favor one state over another B.Pass laws that violate the Bill of Rights C.Investigations D.Elect the President
Need help please?????????!!!!!!!!!
what is Europe's capital
Help pls I need it before 11:59
want points i don't need well, have then jeezzz
A pair of running shoes cost 60.00. The sales tax is 3%. How much is sales tax?