beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

If a tree dies and the trunk remains undisturbed for 13,750 years, what percentage of the original 14c is still present? (the half-life of 14c is 5730 years.)
Points c, a and b are collinear how many labeled points are between points a and d​
Would this be a primary or secondary source?
What is a living will?
Your scores on test in math are 89, 95 and 76. You will be taking one more test and you want your (mean) average to be 90. What will your test score have to be?
what is perfect square trinomials (x+4)^2=​
NEED HELP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! What is "change" when we are talking about natural an
What does that sign mean? What’s the name?
what can an individual do to further public health
Which of the three branches of government interpret the Constitution?