elrflash0115
elrflash0115 elrflash0115
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

Ethan spends 4 dimes on a plastic crab and then Sophia buys a pink flamingo pen for 1 quarter how much money do they spend in all​

Respuesta :

NeedThoseAnswersPls
NeedThoseAnswersPls NeedThoseAnswersPls
  • 03-11-2021

Answer:

10+10+10+10+25= 65 cents

Answer Link

Otras preguntas

complete the congruence statement
7 plus 7 when 7 equals 288484&393383883
What is the quotient of 8489 divided by 9
To produce sufficient thrust, small wings must beat faster than larger wings.A. TrueB. False
What is the approximate pH at the equivalence point of a weak acid-strong base titration if 25 mL of aqueous formic acid (HCOOH) requires 29.80 mL of 0.1567 mol
how do you calculate the excessive or limitations of an element during a chemical reaction ​
How did colonialism Impact and contribute India Present public health system
the school cafeteria offered a choice of pizza or nachos to sixth grade students. One hundred and five students chose pizza. This represents 35% of the sixth gr
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
A number of paths can lead to the same outcome. a) True b) False