amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

employees rarely arrive and leave exactly on the quarter hour so it would make sense to round employee arrival times to the nearest quarter hour? A. False B. Tr
ill give u the crown thingy pls help
write in brief about siluroid fish. ....5 marks question ​
Identify the number of clauses in the following sentence: Esperanza's mother says that she will never marry Luis.​
Determine the molecular formula for a compound with an empirical formula of C2h8N and a molar mass of 46 grams per mole?
Jessica purchased a cup of hot chocolate for $1.29 and a granola bar for one dollar and 55 cents how much did it cost for both items she paid with a $10 bill ho
Please Help Me! Find the missing length indicated. Leave your answer in simplest radical form.
In ΔCDE, the measure of ∠E=90°, the measure of ∠C=83°, and DE = 8.6 feet. Find the length of EC to the nearest tenth of a foot.
_Who was Nefertiti ?_​
State the formula of an alkane with 100 carbon atoms