CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

what was the climax of british-French rivalry in North America
Change the decimal into a %:0.7
many immigrants to the united states in the late twentieth century came from
What is the solution to the equation? 8 + 4s – 2s = 16 A. s = –12 B. s = –4 C. s = 4 D. s = 12
Estimate length using compensation
about 400,000 people visited and art museum in December. What could be the exact number of people who visited the art museum?
Translate each verbal description into an algebraic expression. Simplify the expression if you can. One-half u(variable) subtracted from 3 times u(variable)
Where it cuts off it says renting. Please help me.
True or False A prion is an infectious, self-reproducing protein structure
what does sti stand for