marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Slave rice cultivators commonly worked by the __________, which involved a specific assignment for a day's work.
The bearing of a plane from an airport is 65 degrees. Calculate the bearing of the airport from the plane
Find the domain of f(x) =√3x-1
The main idea of this cartoon is that the articles of confederation
Which of the following is not one of the inner planets of he solar system
Which example involves a real-world restriction that can affect your decision-making process? A) interest in a subject as a child B) family disputes C) physical
A dotted half note has beats when the time signature is 4/4
HELPPPP !!! if F is a 3x5 matrix, which of the following matrices could F be multiplied by? a. 3x5 b.5x6 c.multiplication isn’t a thing d. none of these c
On a trip, a motorist drove 150 miles in the morning and 50 miles in the afternoon. His average rate in the morning was twice his average rate in the afternoon.
Select the correct answer. How does emergency contraception reduce the risk of pregnancy? A. It stops the release of eggs from the ovaries. B. It restricts th