johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

A right rectangular prism has a length of 8 cm, a width of 3 cm, and a height of 5 cm. What is the surface area of the prism? Enter your answer in the box.
What is one common characteristic of legends?
Air pressure can be high or low. Does air flow from low to high pressure or from high to low pressure?
Can someone pls help me with this.. Thanks in advance
me pueden dar ejemplos de ecuaciones
PLEASE HELP AS SOON AS POSSIBLE
Nationalism in france sparked political revolution that promoted ________. A. Peace with the United Kingdom B. The strength of the French monarchy C. Liber
Which best describes the significance of ARPANET? a. It was the first WAN. b. It was the largest LAN. c. It was the first wireless network. d. It was the firs
¿Quiénes mantenian las cosechas? a. las mujeres c. los ancianos b. los hombres d. los caciques
how does team participation builds self-esteem?