davidsutherland171
davidsutherland171 davidsutherland171
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

The Kennedy Middle School cafeteria charges students $3 for
1
6
of a pizza. What is the cost per pizza?

Respuesta :

IIIIIIIIIIIIOOOOOOO IIIIIIIIIIIIOOOOOOO
  • 02-12-2021

Answer:

$18 for the pizza.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

. A group of 180 students is divided into 20 teams for a competition. b. Part way through the competition, the students are gathered together and divided into 1
you are advised to write between 350 and 1 Describe some of the passengers and the atmosphere in a crowded bus or taxi. (Remembe are describing the people and t
A box of tangerines that weighs 5 pounds costs $4.25. What is the cost per pound?
Help pls asap! Confused!
would you expect an amphibian that bypasses the larval stage to produce more or less thyroxine
Research and write a short description (3-4 paragraphs) of one of the following parts of the electromagnetic spectrum. Your description should include the wavel
Given 7x + 2 > 58, which number is not in the solution set? (1) 6 (3) 10 (2) 8 (4) 12 0 1 O 2 O 3 04
Explain an interaction between the atmosphere and the geosphere.
The initial temperature of a liquid is 50∘C. After which changes in temperature will the liquid be the same as the initial temperature? a decrease of 10∘C follo
Hector gather data from eight students who have accounts with to social networking apps about the number of people they connect with on each account.