asdasddasddqw asdasddasddqw
  • 01-01-2022
  • Mathematics
contestada

I need help for this question.

I need help for this question class=

Respuesta :

rayhankhan9164 rayhankhan9164
  • 01-01-2022

Answer:

Sara is correct because when you do it out you get a negative first coefficnt

Step-by-step explanation:

Foil both out and see

Answer Link

Otras preguntas

please help!!!!An increase in oil exploration has lead to an increased demand for this mineral produced in Nevada.A) barite B) fluorite C) pyrite D) sphalerite
Please help this is a different one!
simplify this equation 9−4d≥−3
Living things that are well adapted to their environment survive and reproduce. Those that are not well adapted don’t survive and reproduce. An adaptation is an
what is 3 times a times 2 times b
What is the product of (x - 9) and (2x - 7)
Which element of the U.S.government most reflects the constitutional principle of rule of law?
A 2-pound bag of chocolate candies costs $5.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Is it the male or female that determines the sex of a zygote? Based on chromosomes, how do we know this to be true
It costs Neil $2.88 to make two dozen muffins. He sold the muffins for $.80 each. If Neil sold six dozen muffins how much profit did he make from the sale?