channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

I really need help this is my last semester
will give brainliest
Martina owns 32 shares of a certain stock. Yesterday the value of each share went up by 8 dollars. What was the total change in value of her shares?
What is the meaning of the point with an x-coordinate of 2?
Both you and your older brother would like to have $28,000 in 13 in years. Because of your success in this class, you feel that you are a more savvy investor th
PLEASE HELP!! Solve for y.
To the nearest degree, what is the mean (average) temperature of the data set below 23°, 17°, 26°, 5°, 33°, 11° A. 19° B. 20° C. 26° D. 28°
here's the riddle for the day! ================================ Speaking of rivers, a man calls his dog from the opposite side of the river. The dog crosses the
ANSWER NOW THE ANSWER IS NOT A BTW I ALREADY TRIED IT U GET BRAINLIESTTT!!!!!!!
Hippocrates established the importance of what ?