switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Three students are designing a winch system. As part of the design process they find existing solutions, and identify why the solutions are not adequate or appr
A researcher wants to conduct a secondary analysis using a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) database that was collected by the agency solely for
Explain to what extent John Locke’s liberal conception of politics and government influenced the formation of American constitution and government. Consider ide
What fractional part of a week is 63 hours A) 7/24. B) 3/8. C) 24/63 D) 4/7. E) 7/9
When texting while driving, a man crashed into a red car in front of him and felt panic. Thereafter, whenever he saw red cars, he experienced a panic attack. Th
Stealing avocados, or almost any other agricultural product, is a felony in California if the product is worth more than $100. Supporters of the law believe tha
You are given two metal spheres mounted on portable insu- lating supports. Find a way to give them equal and opposite charges. You may use a glass rod rubbed w
Which career worker installs, maintains, and repairs equipment used for communication? Select all that apply. Printing Technology Printing Press Operator Electr
Plzzzzz help what is answer
MARKING BRAINIEST!!! 20 PTS!!!