madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

WORTH LOTS OF EXTRA POINTS + A FRIEND IF YOU ANSWER CORRECTLY!! Two stoves were turned off at the same time, and they both started to cool down. The following e
Sharon’s turtle escaped from her backyard sometime in the last few hours. According to her calculations, the farthest the turtle could have gone is 4 blocks do
what is statutory right​
If (-1, y) lies on the graph of y=2^2x then y=
Los pinchos son sólo platos fríos. cierto falso
One function of both alcohol fermentation and lactic acid fermentation is to a. oxidize NADH to NAD+. b. reduce NAD+ to NADH. c. reduce FAD+ to FADH2. d. reduce
Based on predicted production of 23,000 units, a company anticipates $414,000 of fixed costs and $362,250 of variable costs. The flexible budget amounts of fixe
Please help me. Urgent!!!
Which pronoun best completes this sentence? Mi hermano y yo vamos a Ecuador. estamos muy emocionados. A. B. Ellos Yo C. Ustedes D. Nosotros Reset I need to know
Sunil wants to classically condition his dog to fear skunks so he does not get sprayed again. This task should be much easier than teaching him to fear a house