maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

The making of dictionaries is _____. lexicography logography lexicreation
In Smallille, 2,400 out of 20,000 workers are unemployed.In Bigtown, 6,750 out of 75,000 workers are unemployed. Which town has a larger a unemployed problems?
How and where was world war 1 fought ?
WAYS THAT HUMAN VIOLATIONS INFLUENCES INDIVIDUALS GROUP AND BROADER SOUTH AFRICAN COMMUNITY
Why is the sky blue explain
what is the answer to -6+7x-6x=3
Which law allowed States to pass right to work laws?
Eddie bought 27 2/5 inches of wire for a home improvement project. How many 12 inches sections can he make from it?
according to the nebular theory,how did the solar system form?
Odysseus is perhaps best-known for his _____. bravery honesty fidelity sensitivity cunning