nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

A business needs someone to build a new operating system for the computers its employees use. Which type of computer professional would be best suited for this
What effect does the speed of molecules have on matter?.
Which was Charles Darwin’s contribution to the study of biology? He was the first person to recognize that organisms change over time. He believed that organism
Humans are pouring carbon dioxide into the atmosphere much faster than plant and ocean can absorb it ?
Spain was under a dictatorship for several decades in the 20th century TRUE OR FALSE
The sum of three consecutive odd numbers is 33. What is the smallest of these numbers? A) 9B) 13 C) 11 D) 7​
Help me on this please
How did the change from violence to negotiation in the Israeli-Palestinian conflict affect change for the region in the 1990s?A.) It showed that Palestinians an
How well do you think the members of Congress have reflected the people they represent in recent times?
spring stretches 14 cm when an object weighing 28 n is hung from it. what is the spring constant Thanks to whoever answers