ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

Elena packed 48 cubes into this box each Cube has edges that are 1 centimeter how many layers of Cubes did Elena make
. After the Emancipation Proclamation, the freeing of the slaves became one of the North’s ___________________ of the war.
what is the answer to 9n=45 ?
Which branch of government monitors the enforcement and appropriateness of the law? A. the executive branch B. the legislative branch C. the parliamentary branc
T Object]User: Henri-Philippe Petain became the 29 premier of what government of occupied France? A. De Gaulle government B. 29 government C. Vichy government
When did stockpiles of strategic nuclear weapons begin to decline in the United States? a. the end of the 1960s b. the late 1970s c. the end of the 1990s d.
is 81 a multiple of 3
What can occur if a person does not take in enough water to replace what is lost? a. dehydration c. nervous system problems b. circulatory problems d. all of th
which statement accurately describes the relationship between the brain and addiction A. the brain reacts to excessive dopamine levels by increasing the n
In romeo and juliet act 3 scene 1 why does mercutio fight tybalt?