emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

Use multiplication to find 2 equivalent fractions, 1/4 1/6
Help plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Which sentence combines these two sentences using a coordinating conjunction? I like chocolate. I know it's not healthy. A. Although I know it's not healthy, I
What is the lateral surface area of the square pyramid represented by this net?
What is your opinion of Justice Taney's view of the framers' original intent?
you want to calculate the area of your dorm
2. how are <1 and <2 related ?
What is a cephalopod? How are they different from bivalves?
There are 342 calories in six ounces of a certain ice cream. How many calories are there in two pounds?
WILL MARK BRAINLIEST The more consistent that you are in your routine and the more your practice the better you’ll get. According to the author, the key to succ