briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

The graphs below have the same shapes. What is the equation for the red graph?
The graph shows which system of inequalities y < -2x + 6 y≤ x + 2 y≤ -2x + 6 y < x+2 Y < 2/3 x-2 ≥ 2x + 2 None of the above
What is the relationship between \blueD{\angle a}∠astart color #11accd, angle, a, end color #11accd and \greenD{\angle b}∠bstart color #1fab54, angle, b, end co
The scatter plot shows the relationship between the mass of a tree and the total mass of the vegetation within 100 square meters of the tree.
which city is farthest from the equator?
The SAT is the most widely used test in the undergraduaté admissions process, Scores on the math portion of the SAT are believed to be normally distributed and
Prompt 1: Huck Finn In The Adventures of Huckleberry Finn, Twain presents one boy's conflict with society's rules about race and slavery. The law and his religi
Rohit is taking a tuition class(passive voice)​
she not eat so much chocolate because it's bad for her figure.A)have B)shouldC)might​
What is “Reduced something to dust”?