kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

( 20 Points) India traded throughout the Indian Ocean Basin, but once _________ began to control the area, both Asian and Arab merchants were forced to pay prot
Which expression is equivalent to the area of metal sheet required to make this square-shaped traffic sign? A square shaped traffic sign is shown with length of
Although it was old and needed a lot of work, Carla knew this was the house for her. 7. In this sentence, what is the antecedent of the pronoun it?
a dog's nose is____ to the dog ears? a.rostral b'.cranial c.caudal. d.distal
any help for this question , please !
In the compound mgo magnesium has an oxidation number of __________
214 Po goes under alpha decay what is the equation?
PLEASE HURRY! I WILL MARK BRAINLEST!Which answer describes the simpler problems that could be used to solve this story problem? Gloria used colored pieces of
Explain the role of the hepatic portal system and lymphatic system within the circulatory system
What Did Abraham Lincoln Do For A Living?