mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the relationship between ​ ∠1 ​ and ∠5 ? alternate exterior angles alternate interior angles corresponding angles adjacent angles
The 1995 bombing of the federal building in oklahoma city was a very emotional event that, for many people, led to a flashbulb memory. details of the day of thi
Why were Jews stigmatized as outsiders in Europe during the middles ages
When president Clinton sent us peacekeeping troops so somilia in 1993 us troops
When the president of the united states is giving the state of the union address, he is engaging in __________ communication?
Jenna, a first-year teacher, is frazzled at the beginning of class, because she has to take roll, mark the absentee sheet, deal with students who were absent ye
witch best of the following best describes what a thesis for a historical essay would be
use 'languished' in a sentence thank you !
WILL GIVE BRAINLESTWhy were the states which surrounded the USSR known as "satellite" states?
What is 98.809 as a mixed number