aestheticmoonlightaa
aestheticmoonlightaa aestheticmoonlightaa
  • 02-04-2022
  • Mathematics
contestada

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the
total cost of her ribbon to the nearest cent?
Fill in the blanks with an operation symbol and a number to complete the
equation.
4.25___$1.59 = $_

Lola bought 425 yards of ribbon The ribbon cost 159 per yard What was the total cost of her ribbon to the nearest cent Fill in the blanks with an operation symb class=

Respuesta :

nadjadzeletovic
nadjadzeletovic nadjadzeletovic
  • 02-04-2022
4.25•$1.59= $6.76
Answer: multiply
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence indicates that consumer income has contributed to rising demand? The farmers have been able to harvest almost all of their fields and sell the cr
what is the value of the expression m + (7•9) over 9? PLS HELP
If the president wants to engage in military action A the president can send troops into action, but Congress must declare war B the Senate can send troops in
N a 100% capitalist structure, the owners face what challenges
Why were some europeans willing to explore and colonize distant lands?
Help me, please.................
If you made a stack of nickels 100 inches tall how many nickels how many nickels would you need
Every 3 weeks 8 students will lose their metro cards... How many will lose it in 9 weeks
How do you think art changed since the invention of perspective?
horror, fantasy, and comedy are all blank of novels