777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

3 divided by something equals 36
How are taoism and buddhism similar??
There are $3.90 worth of nickles and quarters in a piggy bank. There are 6 more quarters than nickels. How many of each coin are in the piggy bank? Enter your a
He w does your nervous system work?
5+4+2 (-3)+7+(-5) equals to?
Need help fast given f(x)=+3and g(x)=13x-5|,what is f(4)+g(-2)A)48B)28C)-24D)24
Can someone help me with this
what is the impact of repetitation on an essay
i cannot solve this for nothing
16 2/3% into a fraction in simplest form