s612444
s612444 s612444
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

A video game cost $29.35 at one store and 32.79 at another generate two equivalent expressions and then find how much more for video games cost and II store?

Respuesta :

emmie123
emmie123 emmie123
  • 01-02-2017
at  one store it would cost more and at the other store it would be less. I subtracted the  numbers and got 3.44..
Answer Link

Otras preguntas

please help me with this question
The price of wheat in 1997 was 3.38 per bushel. In 1998,the price was 2.65 per bushel. Round the price per bushel of wheat for each year to the nearest tenth of
Necesito ayuda para escribir un 3-5 párrafos sobre por qué debería ser el director del proyecto!!
idk what to do please help
___ (singular is atrium) the two chambers located at the top of the heart; responsible for receiving blood, storing it up and passing it on to the ventricles __
how does mercantilism differ from capitalism, or the free enterprise system?
How are Walter and George different
Please help me with is. Factor 4x2 + 12x + 5.
Living organisms are abiotic where as the non living factors are called biotic factors TRUE OR FALSE
Her leftover chocolates. is what type of sentence