Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How London grew into a financial powerhouse.
Why is language an important tool in developing a monster character in a story?
Which of the following is the BEST explanation of the role of DNA and RNA in making proteins?
In 1833, several civil rights cases came before the supreme court that were related to​
The graph below is an example of which type of function? a. quadratic b. linear c. cubic d. square root
Research and write about any federal court judge of the United States who is currently serving on the bench, or who has served on the bench in the past. Include
20. What was the initial observation?​
of the 250 passengers on the plane, 73 carried on their bags. What percent opted for carry-on?
how did photojournalism started in Nigeria​
If the average person sleeps 7 hours every day how many days will it be before they have slept 35 hours