jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

Explain why a mixed number is not in the set of intergers or whole numbers
what is a post hoc fallacy?
what is the value for the expression -5+ 5
Factor the expression -10x^2-41x-21
Write equation in function form 2x+2y=8 and 6x-3y=12
A box is lowered using a rope. If the acceleration of the box, is 2.5 m/s2 (downward) and the tension in the rope is 31 N, what is the mass of the box (in kg)?
write the number in two other forms
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
Which of the following did NOT grow or increase as a result of early farming? villages trade life spans cities
Anyone know how to do this kind of algebra?  Compute the discriminants of the next two quadratic equations. Compare the result in (A) to that in (B). What do y