ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

How do electrons transition between energy levels?
The molecular formula of butane is C4H10C4H10. It is obtained from petroleum and is used commonly in LPG (Liquefied Petroleum Gas) cylinders (a common source of
does scope frequently changes during a project?​
A basketball is made of matter. Fire itself is not matter. However, the wood that burns is matter. A basketball is very different from a fire. What are some dif
Use the following data to determine the total amount of working capital. Sheffield Corp. Balance Sheet December 31, 2022 Cash
What is my walking rate in yards per minute
Please help with this
a. Raw materials purchased on account, $209,000. b. Raw materials used in production, $191,000 ($152,800 direct materials and $38,200 indirect materials). c. A
PLEASE HELLLLOOPLPPPPP
PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!