mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

How do I figure this out??
What is the answer to this
Why would Johnson grant amnesty to former Confederates? He knew they were the leaders and needed to be restored to their positions. He wanted the war to be over
Kalisha is going to cut the remaining 21 1/2 buns into thirds. How many 1/3 size buns will she have?
Which method of characterization is most direct, requiring the least work from the reader? A)giving a block of information about the character, either at the be
what is the original price
help!!!!! please!!!!!!!
please please help me :) Jack isn’t sure if he needs to cite the source of the information below. He found the fact online. “Abraham Lincoln was our 16th pr
2O POINTS!!!! PLEASE HELP!!! I don't understand!! How does earths magnetic field work? PLEASE EXPLAIN!!!! Also help understanding compasses, refrigerator magnet
14x+7y=217 14x+3y=189