mone8sscBeSammybe mone8sscBeSammybe
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Corn cost 2$ for 6 ears . carmen bought 24 ears of corn. how much did she spend?

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
2/6=x/24
6x=48
x=8 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Which of these connects the Red Sea and the Mediterranean Sea
Which option ensures that a page break is automatically inserted ahead of a specific paragraph or heading? the Page breaks before option in the Paragraph dialog
Which euphemism has been used to refer to the condition when a soldier experiences severe anxiety triggered by combat?
please help due tomorrow
HALP!! First to people get marked brainliest
How did this app change following the treaty of Washington in 1846?
can i please get help with this question?
How tall is the tree
Can someone read over my story and let me know about errors? My teacher wants a personal essay and these are parts of my life over the past couple years. Thanks
Who at one point was paying 80 percent of the cost of France's war effort during the French Indochina War? the Soviet Unionthe People's Republic of Chinathe Uni