HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following groups provides protection and nourishment to the embryo? a. bryophytes only b. gymnosperms only c. lycophytes only d. all plants e. angi
1. Many fire stations handle more emergency calls for medical help than for fires. At one fire station, 81% of incoming calls are for medical help. Suppose we c
Is 5/5 equivalent of 3/3
Different beverages may be absorbed at slightly different rates because of __________. The drink's chemical make-up The drink's size The drinker's size The
Please Help Me with this statistics things
Pls help. I will offer the brainliest to whoever answers this correctly
Letter to future generations about the world you hope they inherit.​
Is 5/5 equivalent of 3/3
will gold or water gain more heat when heated up
PLEASE HELP ME I'M CONFUSED.