soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Help me please………………….
You invest an initial $700 in an account that has an annual interest rate of 6%, compounded monthly. How much money will you have in the account after 10 years?
In at least a paragraph (5-7 sentences) explain the ideological and historical influences on the American founding and the creating of the Constitution. Use evi
The capacity of the container is 15 870 ml Determine how many cups it can fill
May someone please review this for me to see if my grammar is good please, I’ll post a part 2, thank you so much!
The value of x is A.10. B.2. C.20. D.4. Pls help me I can’t get this pls
Choose a theory that best explain what mitivates you to attend school and do school​
A typical gold bar has dimensions of 82 mm long, 45 mm wide and 16 mm deep. The current price for gold is $1,368 per ounce (mass). a. What is the total surface
7. What polymer is produced when Ethene is polymerised with Chlorine?​
Uma peça teatral teve, ao todo, 860 expectadores. Desses expectadores, 90% pagaram meia-entrada e, os demais, pagaram o valor integral do ingresso. Quantos expe