WakeM500768 WakeM500768
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

5 markers cost $6.55.Which equation would help determine the cost of 4 markers?

5 markers cost 655Which equation would help determine the cost of 4 markers class=

Respuesta :

DaleyzaB756487 DaleyzaB756487
  • 03-11-2022

5 markers -------> $6.55

4 markers -------> x

[tex]undefined[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

-3|9x-7|=2 Find the solution to x
List the domain and range of the relation. {(4. – 2), (7,7), (0, - 2), (7.1) (4,2)}
Guys if today is my birthday should I say ? it’s my birthday OR its my birthday ?
To which set or sets does the number 37 belong? intergers only rational numbers only integers and rational numbers only whole numbers integers and rational num
Some help here pls ??
6 Gold can be found in a native or pure state in nature?, why?
Replace * with a monomial so that the trinomial may be represented by a square of a binomial: 1) * + 28a + 49 2) 36 - 24x + * 3) 6.25a^2 + * + 1/4b^2 4) * + 2b
Luis budgeted no more than $500 to purchase a suit and shirts for his new job. He found the suit for $264 and shirts for $24 each. Which of the following could
please help me on this its due tonight ​
book cost 12.87 for 9kg how much does 1 kg cost to the nearest cent