itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence below are nouns? I dropped my phone in the pool.
he is elder to me is it correct
In "Ooka and the honest Thief," why does gonta steal A. to punish someone else B. to provide for his family C. to maintain his reputation D. to help a charity i
he searched doggedly for his favorite socks
The Ferris wheel at the Puyallup Fair2 has a diameter of about 70 feet and takes 3 minutes to complete a full rotation. Passengers board from a platform 10 feet
Which statement below best describes Cincinnatus and Julius Caesar? A. Both men put the welfare of the Roman Republic above their own personal success and both
which greek god was the god of beauty
Generally speaking, the ______ articles and amendments are listed first. most important most revised most challenged most basic
What number is between 9 and 12?
Vaughn is laying sod in his backyard. A diagram of his backyard is below. If a = 24 ft, b = 33 ft, and c = 37 ft, what is the area of the backyard? a 1,006.5 ft