deezee34w
deezee34w deezee34w
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

purchasing 2 apple juices. $2.00ea. orangejuices. $2.00ea. 1milkcarton. $1.00ea how can I find the total cost purchase

Respuesta :

Lik3abos5
Lik3abos5 Lik3abos5
  • 01-03-2017
Well add 2+2=4 for the 2 apple juices. Now the orange juices, if you only need one then you add 4+2=6. Now if you're only getting one milk cartoon, you need to add 1, so 6+1=$7. So $7 is your total cost of the purchase.
Answer Link

Otras preguntas

the sum of third and seventh terms of an AP is 20 . Find the sum of the first nine ​
How did German Renaissance artist Albrecht Dürer transform the engraving process? A. Dürer invented a special ink that produced highly detailed prints. B. Dürer
If u steal point i report
Tim's family was collecting aluminum cans to recycle. They found out that they would get two.cents for every three cans they collected. If they collected 2,187
The water-balloon weighs 4.9 N. gravitational field strength = 9.8 N/kg Calculate the mass of the water-balloon
A ray is a part of a line.
why is ecology all about action and reaction?​
In the following sentence, which word is the adjective? Because the oven was broken, we had to eat out. out had oven broken
The graph of x < 3 or x > 5 would look like: ​
please help me on this.