Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

What are the potential solutions to the equation below? 2In(x+3)=0 x=-3 and x=-4 x=-2 and x=-4 a=2and x=-3 a=2 and x=4
conclusion accept menlyn maine​
Billy Ray is 40 years old and lives alone with his mother. He has never been married but has a good job as an engineer. His life seemed to be going well – until
Describe two ways methods that cab be used to help stop hacking
What two things did benvolio discover at montague’s home.
three activities that took place at the meeting places of kalinago men
which describes prominent political leader abraham galloway? check all that apply He won the governorship of north Carolina in the 1868 election He was a former
Put this graph into slope intercept form, FIRST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST
7,707 ÷ 24 what does this Equal and what is the remainder?
To the nearest hundredth, what is the length of line segment AB? Drag your answer into the box. The length of line segment AB is approximately units.