fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

¿Que entiede usted por familia?
What is the relationship, according to Ellul, between the propagandist and his/her audience? Between propaganda and the materials of a culture (including histor
pls help what tis the domain of this!!!
I REALLY NEED HELP!!!A chemical change takes place when ___.A. Water is boiledB. An apple is slicedC. Bread is bakedD. Rice is cooked​
Psychiatric medications, including antidepressants, antipsychotics, and anti-anxiety drugs, are prescribed toA. slow the central nervous systemB. speed up the c
It happens every two weeks like clockwork. Which type of figurative language is used? a. onomatopoeia b. personification c. metaphor d. idiom
Or PPO to hire a guard legally, what does the guard need to process?a. A current guard card, and turn identification that satisfies and I-9 formb. A high school
A copy machine can make 500 copies every 4 minutes. How many MINUTES per copy?
Decreased calcium and phosphorus in the blood may cause tetany.(a) true(b) false
What type of facility advertises as providing care and supervision?a) Residential Care Facilityb) Restaurantc) Retail stored) Movie theater