nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Name one war fought by the United States in the 1900s.
A machine with a mechanical advantage of 10 is used to produce an output force of 250 newtons. What input force is applied to this machine
Name one problem that led to the Civil War.
What is freedom of religion?
An art gallery has 9 paintings to display along a hallway. How many different ways can they choose and display 6 of the paintings?
Who is in charge of the executive branch?
Which formula represents an organic compound? ( l) CaH2 (3) H2O2 (2) C4H8 (4) P2O5
Name one problem that led to the Civil War.
In what month do we vote for President?
How/why do copy machines produce o zone?