SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

What gave rise to the slave trade? The lack of a skilled labor force in the Americas and the decline of the West African population caused residents to seek a l
i need help.........​
what is the name of the cell that activates CD4 and CD8 cells?
QUICK ANSWER THIS Aerobic Respiration is the release of energy from food ________ the use of oxygen A.With B.Without
What benefit does this process give to an organism?
An astronaut rides in a circular training accelerator at 16 m/s. If the radius of the accelerator is 8.0 meters, what is his centripetal acceleration? m/s2 Ente
A large container has a maximum capacity of 64 ounces. The container is filled with 8 ounces less than its maximum capacity. Answer parts a and b. a. To what p
I NEED THIS ANSWER ASAP PLEASE Think about the density or thickness of each layer. Which one has the least amount of density? A. Troposphere B. Exosphere C. Mes
I need help !! this is geometry hw
I need the answers bad