Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Did Maya Angelou's uncle kill the mom's boyfriend after finding out he raped Maya or beat him to death?
reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
one way in whick Robespierre and Louis XVI of France are similar is that both
Find the explicit formula that produces the given sequence. 3/2, 3/4, 3/8, 3/16,...
Whatis the wheel and axle?
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?
Is There Still Slavery in the World? Please help me :)
Show that n^2-1 is divisible by 8,if 'n' is an odd positive integer.