princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

@SENPAITRILL Please help
PLEASE PLEASE PLEASE HELP!!!!
Round 5.494 to the nearest hundredths place
Mr ramirez bought 1/4 pounds of cashews he divided the cashews equally with 3 childern. how many cashews did each children get
The atomic mass of a atom determines by what?
What is a fifth of 65.20?
writing sentences help?!?!
Moira uses 3/4 cup four and 2/4 cup sugar in a recipe. Which statement correctly compares the fractions? A) 3/4 > 2/4 B) 3/4 < 2/4 C) 2/4 = 3/4 D) 2/4 &
The main purpose of the ______ system is to distribute blood throughout the body.
Which of the following are possible changes to elections that might help with voter fatigue or low-voter turnout? Select all that apply. A) putting national ele