Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

This is a lot. Which phrase most closely describes the phenomenon of stress? A- an inappropriate response to environmental factors B- a benign bodily reactio
Based on the graph, which of these statements is most likely correct about the periods 1800 to 1850 and 1900 to 1950? Select one: a. There was decrease in globa
Complete the statement with <, >, or =. 5/5 ____ 1
Find n. 30/38= 15/n n=______
Match each fraction with its equivalent decimal number. 1.2/5 2.7/20 3.3/25 4.7/10 A.0.35 B.0.7 C.0.12 D.0.4
The product of 12 and 3/4 will be less than 12.
Sincerely, yours or Sincerely yours, ?
What is the value of x? Two lines, labeled m and n, that are parallel to each other. A transversal, labeled t, passes through lines m and n. Four angles are cre
Which fraction (in simplest form) is equivalent to 0.49? A.12/25 B.49/100 C.7/50 D.10/49
What is the value of x?