jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

−10=−b/4 what does b equal?
Which of the following foods are super hydrating? A. toast B. eggs C. roast beef D. cucumber
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTWhat are two things that might cause you to have a different opinion about an issue than someone else?​
i dont get this please help
Pls somone help me plssssss
To keep your muscles in good shape, you should aim for strength training _________ per week. A. five times B. three times C. once D. twice Don’t answer unless u
Two airport shuttle trains leave the main station at the same time.Shuttle A returns to the station every 8 minutes.Shuttle B returns to the station every 10 mi
Every morning the students raise the flag of the blank
HELP ME PLEASE I WILL BE OH SO GRATEFUL
Expand the polynomial: ax(2x-3a)-x(ax+5a^2)